Napi-Mozi » Hírek » Oscar 2015: Birdman az est nagy nyertese!

Ha tetszik a Napimozi oldala, kérlek oszd meg:




NapiMozi Pinterest

Hirdetések

Top 10 Filmek

Oscar 2015: Birdman az est nagy nyertese!

oscar díj 2015

Az Oscar díj idei gálája a 87-ik volt a sorban, és ahogyan azt már megszokhattuk ismét a Los Angelesi Dolby Theatre adott otthont a neves eseménynek, amelyet az egész világ figyelemmel kísér.

Az Oscar 2015 gálának Neil Patrick Harris volt a házigazdája, ahol nagy meglepetések születtek a díjkiosztást illetően.

loading...

Az Oscar díj 2015 nyertesei és a jelöltek:

 

A legjobb film

 

Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

Amerikai mesterlövész

Sráckor

The Grand Budapest Hotel

Kódjátszma

Selma

A mindenség elmélete

Whiplash

 

Legjobb rendező

 

Alejandro Gonzalez Inarritu (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))

Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel)

Richard Linklater (Sráckor)

Bennett Miller (Foxcatcher)

Morten Tyldum (Kódjátszma)

 

Legjobb férfi főszereplő

 

Eddie Redmayne (A mindenség elmélete)

Steve Carrell (Foxcatcher)

Bradley Cooper (Amerikai mesterlövész)

Benedict Cumberbatch (Kódjátszma)

Michael Keaton (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))

 

Legjobb női főszereplő

 

Julianne Moore, Still Alice

Reese Witherspoon, Vadon

Rosamund Pike, Holtodiglan

Felicity Jones, A mindenség elmélete

Marion Cotillard, Deux jours, une nuit

 

Legjobb férfi mellékszereplő

 

J.K. Simmons (Whiplash)

Robert Duvall (A bíró)

Ethan Hawke (Sráckor)

Edward Norton (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))

Mark Ruffalo (Foxcatcher)

 

Legjobb női mellékszereplő

 

Patricia Arquette (Sráckor)

Keira Knightley (Kódjátszma)

Emma Stone (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))

Meryl Streep (Vadregény)

Laura Dern (Vadon)

 

Legjobb operatőr

 

Emmanuel Lubezki, (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))

Dick Pope, (Mr Turner)

Robert D Yeoman, (The Grand Budapest Hotel)

Ryszard Lenczewski and Łukasz Żal, (Ida)

Roger Deakins, (Rendíthetetlen)

 

A legjobb adaptált forgatókönyv

 

Graham Moore (Kódjátszma)

Jason Hall (Amerikai mesterlövész)

Anthony McCarten (A mindenség elmélete)

Beépített hiba

Whiplash

 

A legjobb eredeti forgatókönyv

 

Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris Jr, Armando Bo (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))

Richard Linklater (Sráckor)

E. Max Frye, Dan Futterman, Bennett Miller (Foxcatcher)

Wes Anderson és Hugo Guinness (The Grand Budapest Hotel)

Dan Gilroy (Éjjeli féreg)

 

A legjobb idegen nyelvű film

 

Ida (Lengyelország)

Leviathan (Oroszország)

Timbuktu (Mauritánia)

Wild Tales (Argentína)

Tangerines (Észtország)

 

A legjobb jelmez

 

Milena Canonero (The Grand Budapest Hotel)

Mark Bridges (Beépített hiba)

Colleen Atwood (Vadregény)

Anna B. Sheppard (Demóna)

Jacqueline Durran (Mr Turner)

 

A legjobb vágás

 

Whiplash

Amerikai mesterlövész

Sráckor

The Grand Budapest Hotel

Kódjátszma

 

A legjobb látványterv

 

The Grand Budapest Hotel

Kódjátszma

Csillagok között

Vadregény

Mr Turner

 

A legjobb jelmez és smink

 

The Grand Budapest Hotel

Foxcatcher

A galaxis őrzői

 

A legjobb betétdal

 

„Glory” – Selma (John Stephens és Lonnie Lynn)

„Everything Is Awesome” – The Lego Movie (Shawn Patterson)

„Grateful” – Beyond the Lights (Diane Warren)

„I’m Not Gonna Miss You” – Glen Campbell…I’ll Be Me (Glen Campbell és Julian Raymond)

„Lost Stars” – Begin Again (Gregg Alexander şi Danielle Brisebois)

 

A legjobb hangvágás

 

Amerikai mesterlövész

Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

A hobbit: Az öt sereg csatája

Csillagok között

Rendíthetetlen

 

A legjobb hangkeverés

 

Whiplash

Amerikai mesterlövész

Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

Csillagok között

Rendíthetetlen

 

A legjobb vizuális effektek

 

Csillagok között

Amerika Kapitány: A tél katonája

A majmok bolygója: Forradalom

A galaxis őrzői

X-Men: Az eljövendő múlt napjai

 

A legjobb animációs film

 

Hős6os

A doboztrollok

Így neveld a sárkányodat 2.

A tenger dala

The Tale Of Princess Kaguya

 

A legjobb egész estés dokumentumfilm

 

CitizenFour, Praxis Films

Finding Vivian Maier, Ravine Pictures

The Salt of the Earth, Decia Films

Virunga, Grain Media

 

A legjobb animációs rövidfilm

 

Feast

The Bigger Picture

The Timekeeper

Me and my Molten

Single Life

 

A legjobb élőszereplős rövidfilm

 

The Phone Call

Aiya

Boogaloo and Gram

Butterlamp

 

A legjobb rövid dokumentumfilm

 

Crisis Hotline: Veterans Press 1

Joanna

Our Curse

The Reaper

loading...

White Earth

Megosztás...Share on LinkedIn1Share on Google+28Share on Facebook0Pin on Pinterest1Tweet about this on Twitter

Szólj hozzá a bejegyzéshez!
Minden vélemény számít!

Share on LinkedIn1Share on Google+28Share on Facebook0Pin on Pinterest1Tweet about this on Twitter